DOCVILLE 2018 is voorbij, de volgende editie is gepland tussen 27 maart - 4 april 2019.
DOCVILLE 2018 has passed, the next edition will be March 27th - April 4th 2019.

Lots of Kids, a Monkey and a CastleGustavo García Salmerón

Toen Julita met haar man trouwde, had ze drie grote wensen: veel kinderen, een aap als huisdier en wonen in een kasteel. En inderdaad, ze kregen veel kinderen, hebben een aap en wonen in een middeleeuws kasteel. Een hilarisch portret van deze innemende mama met een ijzeren wil maar een gouden hart.

De verhouding van moeder tot haar zoon is nooit vanzelfsprekend. De Spaanse acteur Gustavo Salmerón richt de camera op zijn eigen familie en brengt in beeld hoe zijn familie door een erfenis de mogelijkheid had om een middeleeuws kasteel aan te kopen. Matriarch Julita Salmerón brengt met haar excentrieke persoonlijkheid de goedlachse familie in kaart. De titel verwijst naar drie wensen die Julita maakte toen ze trouwde met haar man: veel kinderen, een aap als huisdier en wonen in een kasteel. Het kasteel dat ze zijn gaan bewonen is geen metafoor maar effectief een middeleeuws kasteel inclusief oude tapijten, harnassen en kandelaars. Het verhaal ontvouwt zich wanneer Julita verplicht wordt om het kasteel op te ruimen, maar niet in staat is iets weg te gooien. Haar enorme collectie heeft alle hoeken van het huis ingenomen. Haar levensvisie komt boven doorheen de verhalen, in beeld gebracht in verschillende beeldformaten zoals Super 8 en beelden vanop Gustavo’s IPhone. Het resulteert in een film doorspekt met warmte en affectie. Terwijl niet alles over rozen loopt, verliest de familie nooit zijn gevoel voor humor en ontwapenende spontaniteit.

Mild komisch Familie Portret

Koop tickets
Koop tickets

Filminfo

REGIE Gustavo García Salmerón
Spanje
2017 88 min.
Spaans gesproken
Ondertiteling: Engels

Programmaonderdeel

Spectrum

credits
Regie

Gustavo García Salmerón

Producent

Gustavo García Salmerón

Productiehuis

Sueños Despiertos

Cinematografie

Gustavo García Salmerón

Montage

Raul de Torres, Dani Urdiales

Muziek

Mastretta

Bekijk Contact info